Večery v parku v Brně letos podruhé

Po loňském úspěšném ročníku se do Divišky vrací série středečních koncertů. Během června, července a srpna se představí mnoho zajímavých muzikantů a seskupení. V porovnání se čtyřmi koncertními večery v roce 2024 máme letos připraveno šest večerů. Středy 7. a 21. červen, výjimečně čtvrtek 22. červen, 19. červenec, 9. a 16. srpen.

Na podiu se vystřídají vítězové dětských soutěží, sóloví interpreti i hudební seskupení. Jedná se o soutěže jako Dětská Porta, hudební soutěž Brno a okolí – HuSoBrKo, jihomoravské předkolo soutěže Brána a další. Dále se v rámci koncertů představí i děti ze ZŠ Milénova, prvňáčci z 1.C vystoupí se svým představením „Z pohádky do pohádky“ pod vedením paní učitelky Zřídkaveselé.

Mladé a nadějné hudebníky doplní hudební uskupení zkušených harcovníků, zahrají od folku přes country, revival až po bigbít. Zorganizovat a dostat uprostřed týdne hudebníky na jedno podium není úplně jednoduché. Rok 2023 podpořila i radnice Brno-sever z dotačního programu pro kulturu, velkou podporu poskytuje také Pizzerie Originál Silvio a Hospůdka u Divošky a další nadšenci a podporovatelé.

Autorem původní myšlenky je vystupující na druhém z večerů Martin Miki Zábranský.

Několik let nazpět začal projekt serie koncertů v různých městech. Následně, pro již fungující nápad našel nadšence pro různé lokality v ČR, a tak se projekt loni dostal do Brna. Tady se ho ujal Standa Münster z kapely Alfasrnec, který organizuje celou koncertní serii v Divišce s podporou výše uvedených. Všechny vás srdečně zveme. Přijďte podpořit mladé muzikanty, poslechnout si zkušené hudebníky a dát něco dobrého z nabídky hospůdky U Divošky. Naše plakáty jsou díky KS Omega vidět kolem celé naší městské části

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *