Smutné je vážně to, že jsou opravdu dobré kapely, však bohužel nedoceněné -Hard Balls

1. Kdo je vlastně kapela Hard Balls a jaký hrajete žánr

Kapela Hard Balls se skláda dohromady z 5 členů. Já, Vít Dorazil – zpěv a sólová kytara, Dalibor Žíža Šimečka – rytmická kytara, Tomáš Blaho – basa, David Drábek – bici a můj otec, Jaroslav Dorazil ala Smrťák Jarmil – foukací harmoniky a doutníky. Žánr bych asi nejvíce přirovnal k hard rock ‚n‘ rollu.

2.Jak vznikl název Hard Balls


Název vznikl v jedné hospůdce v Hodslavicích, kdy jsme se jako kapela sešla u piva a přemýšleli, jak tu naši maličkost pojmenovat. Hodně piv jsme přemýšleli, a nakonec Toma napadl název Hard Balls. Máme rádi dvojsmysly .

3. Kluci kdo jsou vašimi hudebními vzory 


Našímy vzory jsou hlavně: AC/DC, Airbourne, Metallica, Doga, The Rolling Stones, Motorhead a Eva a Vašek

4.Kde čerpá kapela inspiraci pro svoji tvorbu a jak vzniká

Kapela čerpá inspiraci z podsvětí rock ‚n‘ rollu. Nezabýváme se globálními ani politickými problémy a ani bych nehledal v našich věcech nějaký hlubší význam. Hrajeme a zpíváme o tom o čem má být pořádný rock ‚n‘ roll, což si dokážete jistě domyslet. Na skladbách se podílí všichni členové. Většinou s Žížou dáme dohromady nějaký riff a zbytek kapely přidá své. Do toho Smrťák, jakožto bývalý bubeník na zkouškách pořád buzeruje Dejva . Jakmile jsme se skladbou všichni spokojeni dáváme jí na setlist.

5. Je důležitý pro kapelu manager nebo je lepší si to dělat sami bez managera jak to máte

Děláme si to sami doma .

6. Kde raději hrajete na festivalu nebo v klubu

Nejraději hrajeme na festival a klubech . Ale vážně. Oboje má své kouzlo. Je fajn hrát venku v létě pod širým nebem, a i v dešti to má něco do sebe. V klubech je hlavně v zimě teplo takže taky fajn .

7. Jakou energii můžou čekat fanoušci na vašem koncertě

Na koncertech dáváme ze sebe vše a kolikrát tam necháme i duši, spousty litrů potu a spousty kila tuku . Ale nejépe uděláte, když zavítáte na některý z naších koncertů a necháte se překvapit. Rozhodně bych poutal pozornost na Smrťáka. Dokáže kolikrát pobavit i nás.

8.Čeho by jste chtěli s kapelou dosáhnout

Aby naše muzika táhla čím dál tím víc lidí a generace a aby si je lidi mohli zpívat u táboráku .

9.Teď můžete pozdravit naše čtenáře a něco jím popřát

Rádi bychom poděkovali všem, kdo nás poslouchají a chodí na koncerty a aby pokaždé dostali volno na náš koncert . A hlavně ať chodí podporovat mladé kapely. Bohužel u nás není situace nic moc, a i ty malé kapelky si zaslouží přízeň a ocenění. Smutné je vážně to, že jsou opravdu dobré kapely, však bohužel nedoceněné. Určitě si zaslouží vaší přízeň

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat