Skupina Dalekko chce v novém singlu změnit svět a očekává změny

Kapela Dalekko vydává nový singl s příznačným názvem Změníš svět. Ten je předzvěstí chystaného EP, které plánují na podzim 2020. Singl je doprovozen klipem od Petra Adamce a.k.a. Moonspottera. Spoluprací s tímto výrazným režisérem a výtvarníkem tak skupina navazuje na úspěšný klip k písni Vlákna z posledního alba Hudba budoucnosti (2018).

Písnička je o netrpělivém vyhlížení jara na konci února, a změny, kterou snad jaro
s sebou přinese. Jenže v tom očekávání změny jsme se v mezičase octli úplně všichni a úplně jinak, než jsme si dovedli představit…,“
 říká autor textu, spoluautor hudby a producent Džian Baban.

Stálá sestava se zrodila před pěti lety po vydání debutového albaAnsámbl ve složení Pavel Sajner (kytara, zpěv), Jan Prucek (kytara), Jan Patka (baskytara), Jan Kabát (bicí) a Džian Baban (klávesy, elektronika, produkce) se i tentokrát spolehl na sílu výtečně sehrané kapely.

Dalekko mají na kontě dvě studiová alba. Zatím poslední, fanoušky skvěle přijatou Hudbu budoucnosti a debut Neběžel jsem tudy?. Ten byl v roce 2015 také příznivě přijat kritikou i posluchači. Pravidelně bodují v hitparádách Radia 1, umístili se ve finále soutěže Startér Radia Wave, získali nominaci na cenu Vinyla za objev roku, odehráli koncerty na festivalech Beseda u Bigbítu, Colours of Ostrava, na trenčínské Pohodě, Povalči a mnoha dalších prestižních festivalech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat