Skladatelka Anna Vaverková představuje nový dvojitý singl Ve Snu / Sweet Spot

.

Inspirace k písni Ve Snu vychází z knihy “Tak Pravil Zarathustra” a alkoholových večírků, zejména pak následků den poté. Do kombinace těchto vjemů se navíc přidávaly zpěvaččiny neustále se opakující kontroverzní sny a snaha jim porozumět. Písnička tedy diskutuje o tom, kde končí sny a začíná realita a zda se lidské nevědomí neprojevuje právě při intoxikaci alkoholem.

“Velmi často se mi zdají opakující se sny s kontroverzními obrazy. V písni Ve Snu v podstatě hovořím s postavami z mých snů. Zamýšlím se nad lidskou pudovostí, jak moc se vůbec lišíme od zvířete a také nad vnitřním popíráním sebe sama. Ještě nevím, co se mi tyto sny snaží říct. Věřím však, že až na to přijdu, budu o krok blíže k tomu, přijmout se taková, jaká jsem.”

Za nevinností druhé písně Sweet Spot se skrývá poměrně nečekané (a pro některé) stále nedořešené intimní téma ženského orgasmu. Autorka se do tématu pouští formou dialogu muže a ženy, která svého partnera navádí k dosažení perfektního splynutí dvou těl. Téma z červené knihovny tak mírně odlehčenou formou upozorňuje na fakt, že i v roce 2021 stále velké množství žen nedosahuje při sexu orgasmu.

Obě písně napsala, nahrála a produkovala sama zpěvačka, jedná se tak o její prozatím nejvíce autentické dílo. Bicí v písni Sweet Spot nahrál Joakim Jägerhult (The Flavians) a kytarové party Liam Blomqvist (The Flavians). Liam Blomqvist se podílel také na finálních produkčních úpravách a singl následně smíchal. O mastering se postaral Garry Cosgrove (Volta Studios). 

Double singl vychází v pátek 7.května 2021 prostřednictvím vydavatelství Oddity Records a najdete jej na streamovacích platformách jako Spotify, Apple Music, Deezer, YouTube, apod.

BIO

Anna Vaverková je skladatelka, zpěvačka, klávesistka a producentka z Prahy, momentálně sídlící v Berlíně. 
 

Během svých aktivních let v Praze (2014-2016) působila Anna jako písničkářka a můžete si ji pamatovat z událostí jako např. Student Fest, Praha Žije Hudbou, Žižkovská noc a Konec Pololetí. Ve zmíněném období pronikla také do klubové drumandbass scény, z čehož vznikly zajímavé spolupráce jako například proměněná nominace na nejlepší CZ&SK skladbu roku 2019  (CZ & SK DnB Awards) za píseň Up & Down, na které spolupracovala s producentem Kutlo. Anna patří mimo jiné mezi první členy pražsko-berlínského labelu, Oddity Records.
 

Od roku 2016 působí Anna v Berlíně, kam se přestěhovala studovat hudbu. Během svých studií dala dohromady se spolužáky kapelu, The Flavians, se kterou si zahráli na Glastonbury festivalu 2019, předskakovali pro Catfish and the Bottlemen a hrají je radia jako BBC nebo Deutschland Funk.

Momentálně Anna využívá zkušenosti a posbírané znalosti pro její vlastní hudbu, na kterou se můžete v blízké budoucnosti těšit víc a víc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *