Rozhovor s Romanen Hyrdelem, zakladatelem festivalu Radvanická Rocková Rokle

Jak a kdy vůbec vznikl nápad udělat tento festival ?

Myšlenka vznikla vlastně asi 6 týdnů před 1. ročníkem. Bylo to v době covidu, kdy bylo všechno a všude zakázáno. Původní nápad byl pozvat jen jednu kapelu a udělat vzpomínku na místo, kde se odjelo asi 12. ročníků motocyklových závodů pod názvem Okruh Františka Bartoše jako poděkování pro fanoušky a pořadatele tohoto vynikajícího podniku, jenž byl uznávaný i světovými závodníky. Po měsíčních expres přípravách a změnách za pochodu z toho vyšel festival 8 kapel s headlinerem kapelou DOGA pod názvem Radvanická Rocková Rockle.

Kolik už má festival za sebou ročníků?

Máme za sebou dva celkem úspěšné roky pokaždé s počtem asi 700 fanoušků a letos proběhne 3. ročník  v sobotu 6. 8. 2022.

Jaký byl divácký zájem?

Jak jsem již řekl, zájem o náš festival je vcelku slušný na poměrně mladou značku. Máme fanoušky z celé republiky, přijeli fanoušci i ze Slovenska a Polska.

Kde a  kdy to vlastně bude a v čem je toto místo zajímavé, výjimečné?

Festival se první dva ročníky konal opravdu v jakési pomyslné rokli se zázemím, které bylo oblíbené jak fanoušky, tak i vystupujícími kapelami a byli jsme nazváni také jako rodinný festival také proto, že mi s přípravami pomáhá hlavně rodina a blízcí kamarádi, kteří mají stejné nadšení a rockové srdce. Bohužel letos musíme naší akci přeložit asi o 3 km dále do podobného místa v areálu Sokol s místním názvem u Slípka vedle KD v Bartovicích.

A co kapely? Kolik na něm vystupuje v průměru kapel? Můžeš jmenovat, na koho se můžou diváci těšit?

Na RRR můžou fanoušci vidět a hlavně slyšet výborné punkové, rockové a metalové kapely hlavně z Čech a Moravy, ale také slovenské kapely.  Letos jsme dlouho jednali i s jednou polskou kapelou, ale nakonec to nedopadlo z rodinných důvodů jednoho kytaristy této kapely.

Tedy abych ještě odpověděl na tuto otázku. Letos jsme dali přednost především českým uskupením tedy například Witch Hammer, Ahard , Solar System a snad mohu říci i legenda INGOTT, dále již naše punková stálice VIXLAIVANT.  Ze Slovenska Letos přijede Mad Frequency. O závěr dne se postarají mladí vynikající hudebníci plní energie ERIN.

Nějaká Tvoje ,,pikoška“ z přípravy festivalu ?

Samozřejmě že i takové věci se ve světě celebrit stávají ale o těch bych se  tady zatím nerad zmiňoval . Snad po 10 ročnících vydáme nějakou knihu, kterou budou účastníci autorizovat🤪🤣🤣

Jak vypadá tvůj první den po skončení festivalu?

I když to tak v našich poměrech nevypadá, je to velká úleva a zároveň taky trochu smutku, že už je po všem. Zároveň radost či snad můžu říct spokojenost a nadšení na přípravu dalšího ročníku. Ovšem to budeme vědět až podle odezvy našich fanoušků jak dopadneme v jejich očích letos.

Romane díky moc za rozhovor do Hudební zastávky a přejeme Tobě i Těm, co se na organizaci festivalu spolupodílejí, ať se vydaří nejen tento ročník, ale i ty následující.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *