RODAN si v národním finále Eurovize otevřel Klub introvertů

Hitový singl Introvert Party Club doprovází videoklip  z pražských ulic

Pokud vás jméno RODAN dosud míjelo, je nejvyšší čas to napravit! Sotva dvacetiletý mladík na sebe poprvé výrazně upozornil před dvěma lety s rádiovým hitem Gone. Loni svůj velký talent potvrdil albovým debutem Glasses Off a nyní zažívá další zásadní milník ve své začínající kariéře, když se se singlem Introvert Party Club v konkurenci více než 170 nahrávek (!) a jako jediný muž dostal mezi pětici finalistů českého národního kola soutěže Eurovision Song Contest 2023! Skladbu, kterou představil 30. ledna v přímém přenosu iVysílání ČT a na Youtube ESC, doprovází civilní videoklip z pražských ulic, jenž je k vidění zde: https://youtu.be/ACuGZwYzp7A

„Být v národním finále Eurovize je něco, co by kluka, který sotva vyjde z domu a většinu času tráví s kytarou nebo u playstationu, nikdy nenapadlo. Eurovize je skvělá platforma k tomu, aby interpret dostal svoji hudbu do všech koutů světa, protože, i když to my v ČR tolik nevidíme, je tahle soutěž velkým fenoménem. Přesně tak to beru. Jako fantastickou šanci dostat se se svýma písničkama do světa,” vyznává se RODAN, který o hlasy tuzemských i zahraničních fanoušků zápolí od 30. 1. do 6. 2. s ženským čtyřlístkem tvořeným Maellou, Markétou Irglovou, Pam Rabbit a kapelou Vesna.

K samotné soutěžní skladbě, vzniklé v rámci loňského podzimního Songwriting campu CZ, pak RODAN dodává: „Introvert Party Club rozhodně považuju za jednu z nejlepších věcí, který jsem kdy udělal. To je samozřejmě způsobeno tím, že jsem ji nepsal sám. Se spoluautory Jendou Vávrou, Britem Joem Dolmanem a Dánem Jeppem Engelbrecht Appelem jsme měli ambici spojit ‚šťastný‘ zvuk se smutným a hlubokým textem. Chtěli jsme zkrátka dosáhnout kontrastu, který pro nás všechny v hudbě strašně funguje. A to se nám, myslím, povedlo.”

Nový singl, o němž stejně jako o RODANovi samotném se můžete více dozvědět v aktuálním vydání Supraphon Podcastu, na první poslech zaujme radostně nakažlivým tanečním zvukem a spojením esence ryzího písničkářství s tím nejlepším ze současné popmusic. Jeho vyznění navíc skvěle doplňuje a rozvíjí doprovodný videoklip, jenž vznikl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *