Při koncertech do toho dáváme vždy všichni maximum říká Pleasure Without Problems

Kdo je vlastně kapela Pleasure Without Problems a jaký hrajete žánr

Ahoj, jsme kapela Pleasure Without Problems z Frýdku-Místku, a i přes anglický název hrajeme výhradně česky. Hrajeme převážně rockovou hudbu, postupem času tak nějak přitvrzujeme. Hrajeme ve čtyřčlenném obsazení – Miloš (kytara, zpěv), Milan (bicí), Radek (basa) a Richard (kytara).

Jak vznikla kapela

V současné sestavě hrajeme od roku 2016, ale naše historie se začala psát již v roce 2012, kdy jsme (Miloš Teda a Radek Stránský) přišli ve společném rozhovoru na to, že máme oba tendence založit kapelu. Od té doby jsme hledali další hudebníky a přes spoustu nevyhnutelných “personálních změn” se obsazení ustálilo a mohli jsme začít opravdu tvořit.

Kluci, kdo jsou vašimi hudebními vzory?

Radek:

Osobně nemám žádného konkrétního muzikanta jako vzor, je to spíše o tom, jak celkově na mě ten daný interpret, či skupina působí. Myslím si, že poznám kvalitně udělanou hudbu a samozřejmě se to snažím přenést i do naší tvorby. Chci, aby lidem naše muzika něco dala a řekla, aby se nad ní mohli posluchači zamyslet.

Richard:

Ke hře na kytaru mě přivedl poslech Iron Maiden, u kterých považuji sóla za velmi povedená. Velmi respektuji také práci například Joe Satrianiho.

Milan:

Mohl bych vyjmenovat spoustu skvělých hudebníků, kteří by mohli být mým vzorem. Popravdě řečeno na koncertě mi stejně nepomůžou, a proto musím spoléhat jenom sám na sebe, proto samotným vzorem je pro mě jenom Milan z PWP JJ

Miloš:

Já osobně moc hudebních vzorů nemám, resp. Žádný. Vzor je něco, co se musí kopírovat. A já bych rád zůstal sám sebou. Ano, jsou muzikanti nebo kapely, které moji tvorbu, pokud to tak můžu napsat, ovlivnily a stále ovlivňují, ale nemám to striktně dané, že se chci někomu podobat.

Kde čerpá kapela inspiraci pro svoji tvorbu?

Radek:

Já konkrétně beru inspiraci ze svých osobních pocitů, nálady a duševního rozpoložení. Někdy si řeknu, že bych rád zhudebnil nějaký příběh, a tak to prostě zkouším. Mám rozpracovaných mnoho nápadů, ale ne vždy se setkám s pochopením zbytku kapely J

Richard:

Nejlépe se nám tvoří asi tak, že nejprve přijde někdo (většinou Radek) s textem. S textem většinou přichází nějaký nápěv, představa o tom, jaká by měla být zhruba melodie. Kolem toho potom

většinou jamujeme a vytvoříme doprovody. Sóla ze začátku improvizuji a hledám co funguje. Postupně si to pak tak nějak sedne.

Jak často zkoušíte?

1x týdně, před koncertem i 2x týdně zhruba 2-3 hodiny

Jakou energii můžou čekat fanoušci na vašem koncertě?

Při koncertech do toho dáváme vždy všichni maximum, snažíme se, aby lidi ten koncert bavil a mohli na něj vzpomínat. Osobně chci lidi pobavit, vždyť právě proto přece přišli, takže se snažím tu svou energii jim předat a zároveň tu jejich přijmout s pokorou. Na koncertě jsem tam pro ně a taky se k tomu tak snažím vždy přistoupit, beru to zodpovědně, tak bych je nerad zklamal.

Čeho byste chtěli s kapelou dosáhnout v roce 2020?

V letošním roce bychom rádi nadále aktivně koncertovali a postupně rozšiřovali povědomí o nás. Na konci minulého roku jsme nahráli 4 skladby, které máme v plánu v brzké době vydat. Také bychom rádi udělali nějaký ten videoklip.

Teď můžete pozdravit naše čtenář

Ahoj hudební příznivci, zdraví vás kapela Pleasure Without Problems, dovolte abychom Vám popřáli všechno nejlepší do tohoto roku a rádi bychom vás pozvali k poslechu naší hudby na našem bandzone, nebo na streamovacích službách. Rádi Vás uvidíme na některém z našich koncertů. Informace naleznete na sociálních sítích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat