Pokecal jsem s bezďákem!

Dan Vertígo a Vojta Bořil – bubeník Už Jsme Doma natočili uvolněný klip propagující Nocleženku – projekt na pomoc lidem bez domova. Již čtvrté písni Dana Vertíga z loňské desky #DNVRTG se dostalo video zpracování.

Tentokrát brněnský mezižánrový písničkář natočil s režisérem Jardou Fikrem klip na nejvíce rocknrollovou píseň z alba – Pokecal jsem s bezďákem.

Z videa sálá bezstarostná letní atmosféra plná náhodných setkání a popíjení drinků všech barev v kulisách Žižkova i Vinohrad. Hlavní roli si střihl Vojta Bořil, který na studiové nahrávce i bubnuje.

Vojtu můžete potkat jako bubeníka legendární avantgardní kapely Už Jsme Doma nebo punkových P.K. Písničkář klipem navíc propaguje projekt Armády spásy zvaný Nocleženka (https://noclezenka.cz/). To je poukaz v ceně 100 Kč, který jednomu člověku v nouzi umožní strávit noc v teple.

Nezahrnuje však pouze nocleh samotný, ale i další pomoc a rozvoj služeb pro lidi bez domova. „Téma bezdomovectví se mi do písniček bezděčně prolíná už řadu let. Pokecal jsem s bezďákem je sice bezstarostná letní pecka, ale často mě napadá, jak jednoduchý by asi mohlo být dostat se na ulici – stačí si třeba přečíst pár rozhovorů v Novým prostoru s někým bez domova. Proto mě napadlo dát klipu přesah a spojit ho právě s projektem Nocleženka, který mi dlouhodobě připadá sympatický a podporuju ho“, doplňuje Dan Vertígo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *