Na Colours of Ostrava 2019 přijedou-Gang of Youths,

Na Colours of Ostrava 2019 přijedou také indie-rockoví Gang of Youths, čtyřnásobní vítězové australských hudebních cen ARIA Awards, včetně kategorií nejlepší album a nejlepší skupina.

Mocná směs kytar, dunivých bubnů, kláves a smyčců míří se syrovým hlasem Davida Le’aupepe turbulentně do centra bolestného přemítání o bloudění srdce, osamělosti, úzkosti a jistotě, že co nás v životě už jednou potkalo, přijde znovu. 

Na Gang of Youths je pak obdivuhodné, jak hudbu v textech oscilujících mezi nebem a peklem dokázali přenést na obří australské stadiony, kde možná nejvíc vynikne jejich smysl pro epické rockové balady. Zahráli si na barcelonském festivalu Primavera, absolvovali velké americké turné a na dalším předskakovali Foo Fighters. 

David Le’aupepe, jehož otec pochází z polynéského ostrova Samoa a z matčiny strany má židovské předky, je světoběžník: žil v Londýně, New Yorku i Nashvillu. V evangelické komunitě v Sydney se sešel se zbývajícími členy „multietnické“ kapely: kytarista Joji Malan pochází z Fidži, baskytarista Maxwell Dunn z Nového Zélandu, klávesista Jung Kim má americko-korejské předky a bubeník Donnie Borzestowski polsko-australské.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *