MARTA KLOUČKOVÁ CHYSTÁ AUTORSKÉ JAZZOVÉ ALBUM, KTERÉ ZAUJME ČESKÝMI TEXTY

Marta Kloučková je nepřehlédnutelnou součástí mladé české jazzové scény. Tato výrazná zpěvačka a skladatelka je známá například z vokální skupiny Skety nebo ze spoluprací s Vojtou DykemOndřejem Pivcem a mnoha dalšími.V minulosti vystoupila po boku zpěvačky Lizz Wright a spolupracovala s francouzským skladatelem a pianistou Thierrym Maillardem. Připravuje a moderuje pořad Sedmé nebe na ČRo Vltava. Od roku 2021 spoluorganizuje vokální festival a workshop Voicingers on Tour Czechia.

ejí chystané album Stopa snu se pohybuje na pomezí jazzu a písničkářství, kterému nechybí improvizace, hravost i dravost. V pořadí druhé sólové album chystá se svou kapelou, která je složená z předních českých jazzových hudebníků. Kytarista David Dorůžka, kontrabasista Jaromír Honzák, pianista Vít Křišťan a bubeník Marek Urbánek tvoří Marta Kloučková Quintet a právě s nimi se představí i na vsetínském jazzovém festivalu nebo na pražském křtu v klubu Jazz Dock 4. listopadu.

„Marta je úžasně talentovaná mladá – můžu říct zpěvačka, ale ona je víc než to. Je autorkou, píše hudbu i texty. O své hudbě má konkrétní představu a její styl se s každým albem vyvíjí. Mezi jejím prvním a druhým albem určitě bude nějaký posun – zrcadlí její životní cestu, její hudba je také velmi barevná a pestrá. Jsem velmi rád, že mohu být součástí a mám radost z toho, že vzniká nová deska. Moc se těším na výsledek, doplňuje ke vzniku alba oceňovaný kontrabasista Jaromír Honzák.

Fanoušci jazzu, autorské tvorby i písničkářství mohou vznik alba Stopa snupodpořit v probíhající hithitové kampani. Seznam odměn je velice bohatý a kromě alba samotného v digitální nebo fyzické podobě mohou získat mimo jiné i originální doplňky a trička z limitované kolekce Stopa snu, kterou připravila designérka ROE/Linda Retterová. Album vyjde 14. října u vydavatelství Hevhetia ve spolupráci s labelem Tranzistor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *