LOUČENÍ S LÉTEM 2020

v Kopřivnici v skautském centru v sobotu 12. září 2020 odpoledne

Tři spřátelené spolky v Kopřivnici se pokouší založit tradici pořádání společné akce na závěr léta.
Jsou to lidé z místního Rotary klubu, kopřivničtí Skauti a komunita PURPURA, která sdružuje rodiče autistických dětí a jejich přátele.

Připravili program nejen pro sebe, ale také pro širokou veřejnost. Skautský areál je dobře připraven pro dospělé i pro děti. Pro děti skauti připravili pěkné atrakce a soutěže, které mohou zaujmout i dospělé.
Připraveno bude občerstvení (guláš, špekáčky k opékaní, domácí zákusky a koláče, pivo, víno, nealko…).
Hlavním tahákem by však měla být hudba. V přírodním amfiteátru postupně vystoupí kopřivnická rodačka Lenka Hrůzová (vítězka 2. ročníku televizního „Hlasu Česko Slovenska“).

Talentovaná slovenská zpěvačka. DomiNika  (hraná ve všech slovenských rádiích)

Dále vystoupí známá zlínská top kapela „LEON“ (druhý týden 1. místo v Óčko chart)

a populární ostravská rocková  kapela „Marian 333“  


A až hosté dohrají, doszpívají a zhasnou reflektory sejdeme se všichni u táborák a s kytarami. Pro první táborákové songy má rezervaci zpívající kytarista Bohdan Wojkowský.

V programu ještě vystoupí nevidomý hudebník Martin Kubíček (19). Na Janáčkově konzervatoři studuje hru na koncertní kytaru, ale k táboráku si přinese svůj oblíbený saxofon.

Kromě hudby se v programu musí najít prostor pro předání cen vítězům prázdninové „Rotary výzvy“, kde šlo o nejvyšší počty výstupů k rozhledně na Bílé hoře (hora nad Štramberkem a Kopřivnicí).
V programu odpoledne je také benefiční aukce výtvarných děl.
Veškerý výtěžek z aukce, vstupenek, a dalších aktivit se rozdělí mezi Skauty a Purpuru, a třetí část půjde do fondu na podporu nevidomého studenta Martina Kubíčka. Půjde tedy nejen o zábavu, ale i o pomoc potřebným.
Loučení s létem ale končí až druhý den v neděli. Táborák se bude muset pře půlnocí uhasit, protože v neděli 13. září má akce druhý díl, kterým je výšlap na vrchol Lysé hory. Vozíčkem ke královně Beskyd (Lysá hora) se nahoru dostanou tělesně hendikepovaní kamarádi a vytlačí je tam přihlášení účastníci akce. A teprve po zpáteční cestě z hory dolů „Loučení s létem“ zkončí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *