Jak jsem se ve dvaceti letech potkal v New Yorku s jedním z nejvlivnějších podnikatelů na světě: Garym Vaynerchukem

Borrtex, pravým jménem Daniel Bordovský je mladý hudební skladatel čerstvě vynikající ve světě soundtracku a kompozice filmové hudby. Jeho umělecké portfolio je tvořeno z několika samostatně produkovaných alb, ale také jednotlivých skladeb, které mají na hudebních online platformách (Spotify, Apple Music atd.) ročně několika miliónový dosah. Mezi jeho poslední tvorbu patří především exkluzivně vytvořený originální soundtrack pro Garyho Vaynerchuka, který je v dnešní době považován za jednoho z nejvlivnějších autorů a podnikatelů vůbec. Publikoval celkem čtyři knižní tituly, z nichž tři byly zařazeny do žebříčku nejprodávanějších knih dle deníku The New York Times. Kromě toho, že dříve investoval třeba do Facebooku nebo Uberu, je zároveň také zakladatel a majitel i několika svých vlastních, velice úspěšných mezinárodních firem v USA, jež mají každoročně stamiliónové obraty.

Gary Vaynerchuk je známý ale především kvůli jeho velice aktivní činnosti na sociálních sítích, kdy za tvorbou jeho obsahu stojí celý tým kreativních tvůrců. Velmi rád totiž svůj každodenní život úspěšného podnikatele dokumentuje a sdílí s ostatními. Je to taková jeho snaha podporovat veškeré mladé lidi k tomu, aby v životě dělali to, co je bude bavit. Svým upřímných charakterem a jistou striktností je pak velice zajímavé sledovat, jakým způsobem ovlivňuje nejen své ambiciózní diváky, ale také přímo majitele dalších firem, kteří si velmi často najímají jednu z jeho společností Vayner Media, aby jim pomohla v nápadech a distribuci online obsahu.

Byly to právě GaryVee Original Films, jež jsou distribuovány skrze YouTube, které zaujaly Českého skladatele. ,,Pamatuji si, jak jsem tenkrát oslovoval různé autory. Nabízel jsem jim svou hudbu zcela zdarma, ať ji použijí kdekoliv chtějí. Jediné co jsem chtěl zpět bylo, aby mě uvedli jako autora. Myslím si, že to je něco, co zde velmi chybí. Pokud člověk začíná, musí se naučit jisté skromnosti a nechtít za všechno hned honorář. Šlo mi jen o to, dostat se na povrch. Chtěl jsem aby má tvorba byla používána všude, aby to měli ostatní možnost slyšet. Protože pokud bude dost dobrá, lidé si jí všimnou a sami vyhledají. Později jsem zjistil, že jsem nemohl udělat nic lepšího.“ vzpomíná Borrtex na své začátky. Jednoho dne si totiž všiml, že se jedna z jeho skladeb opravdu na Garyho YouTube kanálu objevila. ,,Bylo to skvělé zjištění! To video později nasbíralo přes tři milióny zhlédnutí. A já věděl že bez mé hudby by to již nebylo ono. Napsal jsem tedy komentář, kde jsem jen krátce poděkoval Garyho týmu, že se nakonec rozhodli použít mou skladbu, a že mě i správně označili jako autora. Než jsem se stihl nadechnout, měl jsem příchozí email s nabídkou další spolupráce.“ doplňuje Borrtex.

Borrtex se hudbě nyní plně věnuje již více než dva roky, během té doby byla jeho instrumentální hudba licencována a užita ve více než dvou tisících video projektech po celém světě. Kromě úspěchu z řad posluchačů se mu povedlo prosadit své skladby i do větších mezinárodních projektů. Jeho tvorba se objevila například v projektech americké vlády na ochranu životního prostředí, byla užita populárními mezinárodními značkami typu MonclerXiaomi a podobně. 

,,S Garyho týmem jsme si začali dopisovat celkem pravidelně. Já jim posílal svou novou tvorbu, a oni ji obratem využívali ve svých projektech, které měly obrovský dosah. Najednou mi začaly chodit desítky zpráv od jeho fanoušků. Po asi roční komunikaci jsme došli k závěru, že by bylo skvělé, abych pro ně složil exkluzivní album přímo pro tyto účely.“ upřesňuje Borrtex, který se právě vrátil z New Yorku, kde se minulý týden konečně setkal i přímo s Garym Vaynerchukem. ,,Celé to probíhalo přes emaily a telefonáty. Album jsem produkoval celkem asi čtyři měsíce a s konečným výsledkem jsme všichni moc spokojeni. Potkat se v New Yorku s celým týmem pro mě byla obrovská čest. Ta atmosféra jakou mají v kancelářích se ani nedá popsat. Gary je skvělý člověk a osobně působí ještě více autenticky, než jak jej všichni znají přes sociální sítě. Už plánujeme další spolupráci!“ zakončuje s úsměvem Borrtex.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *