Fanouškům se snažíme předat veškerou naši energii říká kapela – The Hatmakers

1. Kdo vlastně je kapela The Hatmakers a jaký hrajete žánr?

Jsme tři muzikanti, Dan(zpěv), Standa(klávesy, kytara, Linux) a Pepe(bicí). Každý z nás má rád elektronickou hudbu v různých podobách- ať už taneční, poslechovou nebo popovou, rozhodli jsme se vydat touto cestou a každý do kapely přidává kus ze své představy.  Naše písničky vznikají nejprve většinou klasicky u piána a potom je zaobalíme napůl živými nástroji jako klávesami, elektronickými bicími a někdy kytarou a napůl je doplníme ryze elektronickými prvky na počítači. Takhle vzniká náš celkový zvuk. Je to zčásti pop, ale uslyšíte i drum´n´bass, trochu house a funk nebo i indie-rock.   

2.Jak vznikl název The Hatmakers?

Říkali jsme si, že chceme název, který by trochu vystihoval dnešní dobu a dobře zněl, protože se nám zdá, že je dneska všechno poháněno penězi a neuvěřitelně rychle jde kupředu a to už na úkor lidských vztahů, které se ztrácí. Zároveň máme rádi knížku Malý princ, ve kterém se objeví na chvíli klobouk. Tak jsme jej chtěli dát do názvu jako symbol určité lidskosti, která nám chybí. Protože zpíváme anglicky, tak je to The Hat. S konečným The Hatmakers nám pomohl náš dobrý kamarád Daniel Milich.

3.Kluci kdo jsou vašimi hudebními vzory? 

To jsou umělci, kteří si „tykají nebo tykali“ s elektronikou a hrají něco podobného, o co se snažíme my. Máme rádi určitě Michaela Jacksona, Seala, ale třeba i kapelu Buty. Jinak je to různé: Dan má rád něco ze syntezátorového popu jako např. Erasure, Bert and Friends, Tatabojs, Susanne Sundfor a poslouchá hlasy jako George Michaela nebo třeba Simply Red. Pepeho základem všeho jsou Led Zeppelin, časem hlavně hudba z produkce Neila Rodgera, Frankie Knucklese a nebo London Electricity. Pro Standu je to hlavně Jamiroquai, Earth Wind And Fire nebo Miles Davis, ale taky Bach a Beethoven.

4.Kde čerpá kapela inspiraci pro svoji tvorbu? 

Protože se nám všem třem nedávno narodily děti, tak inspirace a témata jsou ta, která se nás všech třech týkají:  láska, její nesoulady, trochu světová politika. V textech se třeba objeví i naše Ostrava, zrychlená doba a další věci. Samozřejmě je nám inspirací hudba, kterou rádi posloucháme.

5.Jak často zkoušíte?

Scházíme se jednou týdně a aranžujeme nové skladby nebo upravujeme ty současné, třeba s přípravou na koncert. Skladby ale už vznikají u nás všech doma a  pracujeme na nich dřív než se sejdeme.

6.Jakou energii můžou čekat fanoušci na vašem koncertě? 

Naše hudba je taneční, melodická a myslíme si, že i dost energická….baví nás hrát pro lidi a proto to celé děláme, fanouškům se snažíme předat veškerou naši energii a radost z hudby. Stačí přijít na náš koncert a užít si ji pořádně pod pódiem:)

7. Čeho by jste chtěli s kapelou dosáhnout ?

Rádi bychom oslovili větší počet posluchačů, aby na nás chodili do klubů a  na větší festivaly. To je pro nás výzva do budoucna. 

8.Teď můžete pozdravit naše čtenáře a něco jím popřát:

Všem vašim čtenářům přejeme ať jsou spokojení v tom, co dělají, ať mají ze sebe dobrý pocit a poslouchají hudbu, která jim dělá radost. Rádi bychom, aby se mezi ně zařadili i The Hatmakers. A Hudební zastávce přejeme, ať se jí nadále daří!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat