Dvě nejvyšší ceny Grand Prix, tři zlaté, jedna stříbrná a jedna bronzová. Taková je bilance zpěvačky Adély Křivánkové

Dvě nejvyšší ceny Grand Prix, tři zlaté, jedna stříbrná a jedna bronzová. Taková je bilance trofejí mladé talentované zpěvačky Adély Křivánkové z Klimkovic, která si říká  ADELA, na mezinárodních pěveckých soutěžích v kategorii 13-15 let pop hudby v roce 2022 konaných v Polsku, Makedonii, Moldávii, Bulharsku, Kanárských ostrovech a Dubaji.

Za největší úspěch lze považovat 1. místo a zlatou cenu na mezinárodním festivalu Svezdicki 2022 konaném v Makedonii, kde se představila s její novou českou písní „To jsem já“ od Honzy Balcárka, ke které složil text známý písničkář Pokáč. Makedonské publikum bylo nadšené z písně i její prezentace a odměnilo ADELU obrovským aplausem.

 Píseň „To jsem já“ je tak další písní, kterou zařadila do svého repertoáru a vystupovala s ní na Dýňobraní v Klimkovicích anebo u příležitosti rozsvícení vánočního stromu v Bašce. Obrovským úspěchem se pro ADELU stala zlatá cena Golden AWARD 2022 v mezinárodní soutěži Universong – Festival Internacional de la Canción de las Islas Canarias, která ji vynesla odměnu, a to prázdninový pobyt pro dvě osoby na ostrově Tenerife. ADELA ovšem nejvíce vzpomíná na mezinárodní festival Vistula Sounds v polském Ciechocinku, který se konal v létě a kde získala ve velké konkurenci 28 zpěváků z celého světa za přednes písně Hurt od Christiny Aquilery stříbro a měla tak zároveň možnost vystoupit v zaplněném letním amfiteátru Muszla Koncertowa na Galavečeru vítězů, který byl pro ni opravdu nezapomenutelným zážitkem. Stejně famózní byl i festival Golden Palm v Dubaji, kde ADELA získala se stejnou písní Grand Prix. Kromě těchto významných úspěchů světlo světa spatřily i její další videoklipy k písni Nad Vodou od Petra Harazina a písni Hide and Seek od Niké Vopalecké, která svým textem upozorňuje na vážná sociální témata jako je anorexie, zneužívání a šikana. Oba tyto videoklipy režíroval známý Jan Strach. Křest k písni Hide and Seek konaný ve Sky clubu v Ostravě mohli sledovat i klimkovičtí diváci na LTV – plus Klimkovice.

ADELA je ale také úspěšnou studentkou Wichterlovo gymnázia v Ostravě, které ji v jejích pěveckých aktivitách podporuje a oceňuje. Z podnětu gymnázia ADELA obdržela ocenění Úřadu městského obvodu Poruba každoročně udělované úspěšným studentům porubských škol starostkou Ing. Lucií Baránkovou Vilamovou, Ph.D. za vzornou reprezentaci městského obvodu Poruba. Pro ADELU je zpěv vším, hudbu miluje a je za každou možnost zazpívat si vděčná. Za jejími výsledky je tvrdá práce a o všem s tím spojeným už samostatně přednáší svým vrstevníkům na přednáškách, kde je připravuje na to, jak uspět na zahraničních festivalech.

Vrcholem a krásným zakončením celého jejího minulého hudebního roku bylo pozvání a předání hudební ceny WAF AWARDS 2022, které se uskutečnilo v lednu 2023 ve Skopje v Makedonii v nádherném hotelu Hilton a katapultovalo ji to tak mezi 12 nejlepších zpěváků světové mezinárodní festivalové asociace WAF pro rok 2022. Ve Skopje se také zúčastnila v letošním roce první mezinárodní soutěže zpěváků WAF Contest 2023, kde získala I. cenu. Už teď má také pozvání na celou řadu dalších festivalů a talentových pěveckých soutěží například do slunného Španělska, Itálie nebo Řecka, kam se těší nejvíce. ADELA nezapomíná ani na skauting, a pokud jí to čas umožňuje, tráví ho s kamarády ve Skautském středisku Klimkovice.

Věříme, že ADELA velmi dobře reprezentuje nejen své rodné město Klimkovice, ale i naši Českou republiku v zahraničí a že si jí bude na hudební scéně dařit i nadále.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *