Corpulenti zdraví novým singlem BYE

Pardubičtí Corpulent Provocateur vydali 16.12.2022 singl Bye, https://musicraft.ffm.to/corpulent-provocateur-bye, který natočili během dvou říjnových dní v Praze ve studiu Golden Hive. Nahrávku produkoval Matěj Belko a mistrem zvuku byl Tomáš Tkáč. O mastering se potom postaralo legendární studio Hafod Mastering se sídlem ve Walesu, se kterým kapela spolupracuje již na páté nahrávce. Kooperace vznikla na základě předchozího nahrávání, kdy Corpulent Provocateur nahrávali v Londýně. Touhle skladbou kapela vystupuje z ulity přímočarého rockového tria a písničku obohacuje o směsici nejrůznějších zvuků a ploch, které od klasického piana až po nejrůznější syntetizátory zaplňují skladbu až po strop. Zvukově je tady tedy velký posun do zatím neprobádaných vod, při kterém je ovšem aplikován zákon zachování energie.

Dosavadní úspěchy

Skladba Bye se bude pokoušet navázat na úspěšnou sérii singlů, které kapela natočila v londýnském studiu The Animal Farm. Předchozí singly Call Girl, Brown a Test mají jen na Youtube dohromady skoro půl miliónu přehrání. Tohoto úspěchů si všimnul třeba Jarda Konáš, který kapeluP zařadil do svého internetového pořadu Ve sluchátkách a hodnotil slovy: „Obdivuhodné číslo na téměř neznámou kapelu z Pardubic.“ Rovnou divákům doporučil zajít i na živý koncert a zažít jejich bluesrockovou živelnost.

Zahraniční rádia a blogy

Předchozí skladby byly hrány na více než 4 desítkách rádií po celém světě, napsalo o nich mnoho zahraničních hudebních serverů a blogů a byly kladně hodnoceny v rámci různých podcastů o muzice. Chloe Mogg pro Reyt Good Magazine po vydání jednoho z předchozích singlů napsala: „Corpulent Provocateur vás přiměje tančit po pokoji a zpívat si s hřebenem v ruce.“

Videoklip

Společně se singlem vychází i videoklip, který zachycuje emoce spojené s textem skladby.

Kapela se snaží dělat každé video originální a neotřelé, což bylo mnohokrát kladně hodnoceno. Například Claudia M z online magazínu The Other Side reviews komentovala klip ke skladbě Test slovy: „Video je opravdu strhující a vy se nestačíte dívat a divit se, co se bude dít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *